Piżamy z satyny- jak tworzyła się historia pięknego spania?

Piżamy z satyny- jak tworzyła się historia pięknego spania?

Piżamy naszych babć i prababć- czy wyglądały podobnie do naszych? Od kiedy kobiety zaczęły nosić wytworne piżamy ?

Okazuje się, że historia piżam dla kobiet jest znacznie krótsza niż historia piżam męskich. Wszystko narodziło się w Indiach, gdzie to mężczyźni ubierali luźne spodnie oraz zapinane koszule chodząc po domu.

Piżama-nie do spania

Początki zupełnie nowej funkcji piżam wcale nie był usłany różami.  Strój podobny do obecnych piżam początkowo wcale nie służył do spania.

Taki strój był bardzo wygodny i zapewniał komfort w bardzo gorące dni. Dzięki wymianie handlowej piżamy już wkrótce pojawiły się w Europie. Prekursorami w noszeniu piżam byli mężczyźni w Anglii.

To właśnie tam piżama królowała w arystokratycznych salonach i stawała się coraz bardziej modna. Była strojem, który zabierano w dalekie wyprawy do gorących krajów, pamiętając o jej początkowym przeznaczeniu

Ciągle jednak kobiety nie nosiły piżam. To zadziwiające…

Piżama-komfort i wygląd podczas snu

Wiek XX to czas, gdy piżamy trafiają w końcu do szaf kobiet. Staje się to za sprawą słynnej Coco Chanel, która wylansowała piżamy jako strój, który kobiety ubierają na plażę.

To niebywałe, ale część z wzorów, które pojawiły się w tamtym okresie nawet dziś  jest śmiało lansowana na wybiegach po niewielkim retuszu J.

Szczególnie  dotyczy to twarzowych kombinezonów, które co pewien czas pojawiają się na półkach sklepowych w różnych odsłonach.

Podczas drugiej wojny światowej piżamy trafiają w końcu do łóżek. Kobiety doceniają nie tylko komfort, który idzie w ślad za piżamą ale również całą pulę korzyści, które niosą ze sobą piżamy.

Piękny wygląd w nocy to  elegancki kobiece piżamy

Noc to  połowa doby-warto podczas jej upływu dobrze wyglądać.

To motto, które przyświeca wielu kobietom , które dbają o siebie nie tylko wtedy, gdy wychodzą z domu. Chcą się czuć piękne i kobiece również wtedy gdy idą spać. Noc jest to jednak czas, gdzie organizm się regeneruje i równie ważna jest wówczas wygoda.

Okazuje się, że rozwiązaniem są te modele,  które zapewniają wygodę, komfort użytkowania i podkreślają kobiece sylwetki.

Idea tworzenia ekskluzywnych piżam Hedonis jest ściśle związana z tym założeniem .

Tworząc nasze piżamy z satyny, silky czy innych komfortowych i pięknych materiałów dbamy o to aby nasze klientki  czuły się w nich wspaniale.  Nigdy nie idziemy na kompromisy wybierając materiał. Zawsze jest on najwyższej jakości i miły w dotyku.

Za każdym razem, gdy ubierasz piżamę, a na Twojej twarzy  pojawia się ten charakterystyczny blask jesteśmy dumni z tego co robimy dla naszych klientek.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Start typing and press Enter to search

Koszyk